blogjoga

Kurs wprowadzający: Joga świadoma traumy

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli... zależy Ci, by być na przedzie najnowszych trendów i praktyk w dziedzinie jogi, psychologii i pracy z ciałem; uczysz jogi, medytacji, uważności lub w inny sposób pracujesz z ciałem i chcesz głębiej zrozumieć potrzeby swoich klientów oraz to, jak sposób, w jaki prowadzisz zajęcia może na nich wpływać; (więcej…)
ctd_edit_admin_200
14 lipca, 2021
blogjoga

Mózg i trauma: nerw błędny, hormony i autonomiczny układ nerwowy

To okej, że zareagowała_eś tak, jak zareagowała_eś. To, co czujesz też jest okej. Trauma nie jest niczyim wymysłem, świadomą decyzją, kwestią wyboru czy deficytu. Przytłaczające wydarzenia w bardzo konkretny sposób przestrajają układ nerwowy i odbijają się w funkcjonowaniu całego Twoje ciała. Jak to się dzieje? Przeczytaj! Być może z pomocą tego tekstu pozbędziesz się choć trochę wstydu, poczucia winy i…
ctd_edit_admin_200
2 kwietnia, 2021
blogjoga

Joga świadoma traumy dla terapeutów i terapeutek

Te zajęcia jogi są dla Ciebie, jeśli... pracujesz w zawodzie powiązanym z psychologią, psychoterapią, interwencją kryzysową i pracą społeczną, czyli wspierasz na pierwszej linii osobami w rozmaitych kryzysach; rozumiesz, jak ważne jest dbanie o własne zasoby, także te cielesne, by utrzymać wysoką jakość swojej pracy i cieszyć się życiem poza nią. (więcej…)
ctd_edit_admin_200
23 marca, 2021
blogjoga

Joga i fitness: asany, żeliwo i puls po sufit

Znajdziesz tu prawie setkę przypisów: cytaty naukowców, trenerów i wyczynowych sportowców, którzy mówią o tym, jak jogą wspomagają treningi, podbijają osiągi i przezwyciężają swoje kryzysy. Przeczytasz też, jakie skarby do zaoferowania ma joga sportowcom... I jakich fitnessowych obietnic z pewnością nie spełni. Jak wiesz, bambuko to nie mój żywioł, więc witam w świecie przystępnego konkretu prosto z serca! (więcej…)
ctd_edit_admin_200
16 marca, 2021
blogjoga

Joga dla ludzi! I z grungem na fulla

Myślisz, że Twoje ciało stoi na drodze rozpoczęcia jogicznej przygody? Że joga to nuda? A może nie czujesz, byś pasował_a do tej estetyki? Że jesteś bardziej jak RuPaul albo Ozzy i nie po drodze Ci z flecikami i elfim pyłem optymizmu? Trafiła_eś do najlepszego miejsca na te rozkminki, chodź na stronę! (więcej…)
ctd_edit_admin_200
25 lutego, 2021
blogjoganotatkitrauma

Notatki do webinaru: Poczuj ulgę i siłę po traumie – z pomocą jogi

Mam nadzieję, że ten wspólny wieczór coś Tobie rozjaśnił w temacie traumy i sposobów, w jakie joga może być pomocna, gdy wracamy do psychicznej równowagi. Zależało mi na luźnej atmosferze i nakreśleniu ogólnego obrazu tych tematów w inny sposób, niż do tego może przywykliśmy. Jeśli z pomocą Twin Peaks, Jessiki Jones i Rambo pomogłam Ci ułożyć to sobie w głowie…
ctd_edit_admin_200
16 lutego, 2021
blogjoga

Antywalentynkowa medytacja

  Jeśli potrzebujesz zaszyć się w ten dzień i wejść w kontakt z inną stroną miłości i związków albo pobyć ze sobą w towarzystwie innych tegorocznych niewalentynkowców - koniecznie tu zajrzyj! (więcej…)
ctd_edit_admin_200
2 lutego, 2021
blog

Gościnnie u Jakuba Jamrozka w radiowej Czwórce

8 października o godz. 20:05 rozmawiamy z Kubą Jamrozkiem w "Strefie Prywatnej" o tym, czym jest trauma złożona, Joga świadoma traumy, czym różni się od "typowej" jogi i kiedy może pomóc. Mówimy też o tym, co na to nauka i badania kliniczne oraz jak taka joga wspiera psychoterapię. Mam nadzieję - ludzkim językiem! (więcej…)
ctd_edit_admin_200
8 października, 2020
blog

Studium Negatywnych Doświadczeń Dzieciństwa ACE / NDD

Studium Negatywnych Doświadczeń Dzieciństwa (NDD), czyli angielskie Adverse Childhood Experiences Study (ACE) to przełomowe studium epidemiologiczne, które przebadało rekordowe 17 337 osób i jest największym badaniem tego typu, jakie kiedykolwiek przeprowadzono. Za cel postawiło sobie sprawdzenie związku między doświadczeniem różnych form maltretowania w dzieciństwie a problemami zdrowotnymi i społecznymi w adolescencji i dorosłości. (więcej…)
ctd_edit_admin_200
8 września, 2020
blog

Joga świadoma traumy: Badania naukowe i kliniczne

Joga świadoma traumy opiera się na solidnych dowodach naukowych i potwierdza swoją skuteczność w coraz to nowszych badaniach klinicznych, wśród nowych grup uczestników i w coraz szerszych kontekstach. W tym wpisie przeczytasz o kluczowych badaniach dla budowania JŚT jako interwencji wspierającej osoby ze złożoną traumą, znajdziesz tu też linki do pełnych tekstów publikacji. Resztę prac naukowych na temat JŚT opiszę…
ctd_edit_admin_200
18 sierpnia, 2020